Jak vybrat bezpečnostní dveře do paneláku

Jaké bezpečnostní dveře do paneláku?

Všichni máme rádi klid a pohodu ve vlastním bytě, kde můžeme odpočívat a relaxovat po dlouhém dni. Na schodištích bytového domu se však neustále něco děje. Dítě pláče, psi štěkají, někdo mluví nebo někdo něco spadne. Zdá se to jako maličkosti, ale často vedou k podráždění a únavě. Do bytu v paneláku proto budou protihlukové bezpečnostní dveře ideálním řešením.

 

Zvukotěsné dveře - kouzlo ticha v bytě

Protihlukové dveře do paneláku zajištují snížení propustnosti hluku z chody. Lidé se cítí nejlépe, když hladina hluku kolem nich během dne nepřesáhne 40 dB. V noci by měla být tato hladina ještě nižší. Hluk na ulici přitom dosahuje až 80 dB a v bytových domech může být velice obtěžující.

Dveře proti vloupání – co potřebujete vědět?

Domov je místo, kde byste se měli cítit bezpečně. Dveře proti vloupání jsou základním způsobem ochrany vašeho domova proti vetřelcům. Jaká řešení se u dveří tohoto typu používají? Čemu se vyplatí věnovat pozornost?

Při prvním nákupu dveří proti vloupání do vašeho domova se vyplatí věnovat pozornost několika důležitým vlastnostem. Velmi důležitou informací je Bezpečnostní třída. Současná klasifikace používá šestistupňovou stupnici. Dveře třetí nebo čtvrté třídy jsou považovány za dveře proti vloupání.

Bezpečnostní dveře do bytu by měly mít vhodné panty, které zabrání vyjmutí dveří z rámu. Ve dveřích jsou instalovány speciální čepy nebo háky proti vloupání, které dodatečně zabraňují jejich vyjmutí v případě proříznutí pantů. Velmi důležitým prvkem je také zámek. Ten aktivuje minimálně 4 závory ve dveřích. Šrouby se rozkládají ve třech směrech. Čím větší je počet šroubů, tím jsou dveře odolnější proti vtlačení . Zámek by měl být zvenku zakryt krytkami z dobré oceli, které zabrání jeho odvrtání. Ve dveřích jsou obvykle instalovány dva zámky, spodní a horní, z nichž pouze první je zodpovědný za vysunutí závor.

Průvodce výběrem vchodových bezpečnostních dveří pomůže vybrat ty nejvhodnější dveře pro Vás.

Načítám, prosím vydržte...
736724790 byrtus.ptr@gmail.com